• Oglas

    Home / Oglas
    Radna pozicija:
    Saradnik u računovodstvu
    Ured:
    CENTRALNI URED SARAJEVO
    Radno mjesto otvoreno do:
    23.04.2021

    Detaljni opis posla i zahtjevi:

    Mikrokreditno društvo EKI i Mikrokreditna fondacija EKI kao lideri u mikrokreditiranju znaju da pravi pristup poslu znači donijeti posao tamo gdje je najpotrebniji – do samog klijenta. Poslovanjem na ovaj način smo postali dio zajednice u kojoj radimo i taj status čuvamo i vrijednujemo.

    Odgovornost u radu je najbolji način da pokažemo da smo socijalno osviješćena organizacija, a nadogradnja poslovanja u Mikrokreditno društvo EKI, uz 25 godina predanog rada i preko 41.500 aktivnih klijenata potvrđuju da smo na pravom putu.

    Građenje partnerskih odnosa među zaposlenima u EKI-ju  i sa našim klijentima je naše opredjeljenje i svaki naš korak vodi u tom pravcu.

    Ukoliko želite biti dio našeg tima, prijavite se na poziciju u Sektoru finansija i računovodstva:

    Glavne odgovornosti:

    • Administrira odobrene računovodstvene prakse i osigurava da finansijski i ostali izvještaji odražavaju tačno stanje poslovanja i obezbjeđuju pouzdane informacije za interno i eksterno izvještavanje.
    • Kontroliše evidenciju dnevnih izvoda banaka, vrši postiranje naloga za knjiženje dnevnih izvoda u glavnu knjigu i obavelja druge aktivnosti u vezi sa izvodima banaka;
    • Kontroliše knjiženja dnevnih blagajničkih transakcija i postiranje istih u glavnu knjigu;
    • Vrši unos naloga za knjiženje ulaznih faktura, postira naloge, kontroliše evidenciju Knjige ulaznih faktura, kontroliše promet po dobavljačima i izvještava o statusu plaćanja i sve druge aktivnosti vezane za ulazne fakture;
    • Vrši obračun i knjiženje obaveza i plaćanja po Ugovoru o djelu i ostalih obaveza i plaćanja po osnovu članstva u odborima;
    • Obezbjeđuje blagovremeno pripremanje i slanje poreznih prijava u elektronskoj i papirnoj formi za isplate po ugovorima o djelu, takse na istaknutu firmu po poslovnim  jedinicama i porez po  odbitku;
    • Vrši usaglašavanje salda konta dobavljača i izvoda otvorenih stavki;
    • Obavlja i druge zadatke povjerene od strane pretpostavljenih.

    Potrebne kvalifikacije:

    • VSS ekonomskog smjera (visoko obrazovanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja – 240 ECTS bodova)
    • Najmanje 1 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
    • Pisani i govorni engleski jezik
    • Izražena proaktivnost i dinamičnost
    • Razvijene organizacijske vještine
    • Dobro poznavanje  MS Office paketa,
    • Vozačka dozvola B kategorije
    • Poželjno certifikat za Samostalnog računovođu

    Nudimo vam:

    • Stimulativne radne uslove
    • Rad u dinamičnom okruženju
    • Dodatne edukacije i usavršavanja

    Očekujemo Vaše prijave u formi CV-a uz visoku stopu motivacije na mail posao@eki.ba ili putem opcije “PRIJAVI SE NA OGLAS”.

    Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće kontaktirani.

    Pošaljite prijavu

    Kontakt forma

    We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.